Om misverstanden of onwetendheid te vermijden : perscommuniqué.
Wij hebben al veel reacties ontvangen op het KB van 17 december 2009. Om misverstanden of onwetendheid te vermijden, vewijzen we naar de twee volgende documenten:
KB van 17 december 2009 (Publicatie in het Belgisch Staatsblad op 23 december 2009
De nieuwe tarieven zijn van toepassing vanaf 1 februari 2010. Dit betekent concreet dat deze tarieven voor de kleinhandelaars van toepassing zijn op alle aankopen gedaan vanaf 1 februari 2010 en voor de groothandelaars op alle verkopen gedaan vanaf dezelfde datum.
(De tarieven zijn vermeld per stuk en exclusief BTW)
Producten | Capaciteit | Tarief per stuk |
Geheugenkaart en USB-sleutel | Van 0 tot 2 GB | € 0,15 |
Meer dan 2GB tot 16GB | € 0,50 | |
Meer dan 16 GB | € 1,35 |
Producten | Capaciteit | Tarief per stuk |
MP3-speler, MP4-speler, draagbare telefoon met MP3 en/of MP4 functie | Van 0 tot 2 GB | € 1,00 |
Meer dan 2GB tot 16GB | € 2,50 | |
Meer dan 16 GB | € 3,00 |
Producten | Capaciteit | Tarief per stuk |
Externe harde schijf | Van 0 tot 256 GB | € 1,30 |
Meer dan 256 GB tot 1 TB | € 6,75 | |
Meer dan 1 TB | € 9,00 |
Producten | Capaciteit | Tarief per stuk |
Salontoestel met geïntegreerde drager | Van 0 tot 256 GB | € 3,30 |
Meer dan 256 GB tot 1 TB | € 10,75 | |
Meer dan 1 TB | € 13,00 |
producten | Tarief per stuk |
CDR data | € 0,12 |
CDR Audio | € 0,12 |
Minidisc | € 0,12 |
Audiocassette DAT | € 0,12 |
Audiocassette analoog | € 0,12 |
Videocassette analoog | € 0,40 |
DVD | € 0,40 |
Opnametoestel, geïntegreerd of niet, zonder drager | € 2,00 |
Tekst van het koninklijk besluit klik hier
We vestigen uw aandacht op het feit dat sommige bepalingen opgenomen in de wet van 10 december 2009 betreffende het statuut en de controle van de beheersvennootschappen, tot wijziging van de wet van 30 juni 1994 betreffende het auteursrecht en de naburige rechten rechtstreeks betrekking hebben op het beheer van de vergoeding voor het kopiëren voor eigen gebruik. Het gaat om de artikels 3, 4, 5 van de vernoemde wet van 10 december 2009 (Publicatie in het Belgisch Staatsblad op 23 december 2009).
Tekst van de wet klik hier
De aanvragen tot terugbetaling in gevolge van artikel 4 KB 28 maart 1996 of artikel 57 Wet 30 juni 1994
Ingevolge een voorlopige beslissing van de Centrale Diensten van de BTW-administratie wordt de procedure om een terugbetaling te verkrijgen aangepast en wordt het toe te passen BTW-tarief voorlopig vastgelegd op 6%.
Vanaf heden ontvangt u geen creditnota meer, maar ontvangt u een brief van Auvibel waarop vermeld zal staan welk bedrag u zult ontvangen, het toegepaste BTW-tarief (6%), het BTW-bedrag en de eventuele problemen die werden opgemerkt tijdens de controle van uw aanvraag.
Bovendien bent u vanaf heden verplicht om bij elke aanvraag tot terugbetaling een verklaring op eer bij te voegen.
In deze verklaring moet u:
- indien u BTW-plichtige bent, bevestigen dat u de btw, die u ten gevolge van de terugbetaling van de vergoeding van Auvibel zal ontvangen, zal terugstorten aan de Belgische Staat via vak 61 van uw BTW-aangifte in de mate waarin deze btw in aftrek werd genomen in uw periodieke BTW-aangifte bij de aankoop van de dragers.
OF
- indien u geen BTW-plichtige bent, bevestigen dat u geen BTW-plichtige bent.
Als deze verklaring op eer niet is bijgevoegd is uw aanvraag onontvankelijk en kan deze niet behandeld worden.
Zoals reeds vermeld is deze regeling slechts voorlopig en kan deze worden aangepast wanneer Auvibel de definitieve beslissing van de BTW-administratie ontvangt.